Дослідний зразок міні-РСЗВ “Відьмак” на опорних лапах.
Призначення:
В якості пускових пристроїв та основних боєприпасів обрані пускові труби та стандартні боєприпаси калібру 122 мм з БМ21 Град.
Військові випробування дослідного зразка проводились в зоні бойових дій по реальних цілях в інтересах структурних підрозділів рівня взвод-рота.
В якості цілей обиралися будинки та споруди об’єктів ворожої інфраструктури та польові війська. Загально було випущено 45 ракет 9м22у.
Всі заплановані цілі уражені.
Характеристики:
Кожна ціль оброблялась послідовним пуском від 2-х до 8-ми ракет з інтервалами 2-5 секунд.
Дистанції стрільби — від 8,4 до 17,7 км.
Проводились спроби коригування за допомогою БПЛА типу “крило”, але відеофіксація була тільки в одному випадку у зв’язку з втратою 2-х безпілотників та поганими погодними умовами.
До СПЗ додається 4 відео пуску ракет по 3-м окремим цілям (4 ракети на ціль – відео 1, 5 ракет на ціль — відео 2, 2 ракети на ціль —відео 3) +1 відеофіксація з БПЛА влучання двох ракет по цілі (відео 4).
Розсіювання при стрільбі — 50-100 м.
Віддача при сході ракет мінімальна та гаситься шарнірами опор, конструкція дослідного зразка забезпечує максимальну жорсткість, що позитивно вплинуло на точність влучання.
На розгортання та підготовку до стрільби дослідного зразка витрачалося від 5 до 6 хвилин.
На згортання та початок виходу з позиції від 50 секунд до 100 секунд.
Запуск ракет з кнопкового пульта та згортання і розгортання кабеля довжиною 50м знижували загальну надійність за рахунок обривів місць з’єднань та не спрацюванні кнопок пульта.
Переваги:
Загальна концепція міні-РСЗВ “Відьмак”, його конструкція та закладенні в неї проєктні та технічні рішення забезпечують прогнозовану ефективність бойового застосування міні-РСЗВ як високомобільного та простого в експлуатації засобу вогневої підтримки рівня “взвод-батальйон”.
Автор винаходу: Пугач Сергій Андрійович, боєць ЗСУ, в мирний час гол.інженер ТОВ “Фьюче технолдожіс”